Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Bieganie – twoja metoda na spalenie nadwagi

Artykuły

Zaglądasz do szafy i spoglądasz z tęsknotą na jeansy, w które swego czasu wchodziłaś bez trudu? A może pragniesz być prawdziwym facetem i krągły brzuszek zmieniać w sześciopak bądź chociaż pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej? Czas więc na ćwiczenia. Jedną z pierwszorzędnych form aktywności sportowej jest bieganie. Dzięki porannemu lub wieczornemu joggingowi możesz sprawnie rozprawić się z dodatkowymi kilogramami i ponownie z uśmiechem spojrzeć w lustro.


jogging na plaży
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Zastanawiasz się, ile konkretnie kalorii spala bieganie? Kalorie są zależne od twojej wagi, czasu, który poświęcasz na ćwiczenia oraz długości trasy, jaką masz siłę przebiec. Możesz zakupić specjalne urządzenie mierzące ilość spalonych kalorii, a dodatkowo także twoje tętno lub przebiegnięte kilometry bądź zainstalować analogiczną aplikację w telefonie, który przyczepisz do paska i który równie dobrze spełni swoje zadanie- polecany artykuł.

Przeciętnie spala się około 100 kalorii na km. A spalanie tkanki tłuszczowej to nie wyłączny atut biegania. Biegając rozbudzamy swój metabolizm na kolejne 3-4 godziny. Do tego formujemy swoją figurę – pozbywamy się trzęsącej galaretki z brzucha czy ud i zmienimy ją w mięśnie.

Ten temat z pewnością ma interesujące informacje, ale żeby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź link (https://ancardio.pl/badania-sportowe/), który jest bardzo intrygujący.

Nie będzie to skutek błyskawiczny, ale stopniowo ujędrnimy oraz wygładzimy swoje ciało. Wystarczy trenować trzy albo cztery razy w tygodniu, a sami przekonamy się, iż było warto. Odczujemy również napływ pozytywnej energii, będziemy mieć znakomity nastrój przez cały dzień i łatwiej uporamy się ze wszystkimi przeszkodami. Poza tym w nocy wreszcie spokojnie uśniemy nie przekręcając się z boku na bok – skończą się kłopoty ze snem i rano będziemy pełni wigoru- .


bieganie, biegacze
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jogging to nie twoja dyscyplina, zdecyduj się na inną formę aktywności, dzięki której będziesz się systematycznie ruszać i w końcu zaczniesz dbać o swoją formę. Masz naprawdę wiele możliwości, wystarczy wyłącznie trochę ochoty i – najlepiej – kompan, który będzie cię motywować, gdy tobie zabraknie sił do wstania sprzed telewizora. Ludziom długo niećwiczącym poleca się na początek spacery albo szybkie marsze, aby nie zrezygnowali od razu z większego wysiłku. Pamiętaj – ćwiczenia to zdrowie. Zacznij już dziś, a niedługo zobaczysz pierwsze pozytywne efekty i poczujesz się o wiele lepiej.