Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Co muszą zapewniać najlepsze buty do siatkówki?

Artykuły

Istnieją tego typu dyscypliny piłkarskie, w jakich wymagane jest szybkie bieganie po wyznaczonym miejscu, np. boisku. Do takich gier zaliczają się m.in. piłka ręczna, koszykówka czy też siatkówka.


Aby gracz posiadał zagwarantowany komfort podczas każdej rozgrywki, musi zadbać nie tylko o swą kondycję, lecz także właściwe obuwie.


Ubrania marki Errea Republic
Author: Errea Republic
Source: Errea Republic
Ludzie w lesie
Author: Chris Wheal
Source: http://www.flickr.com


Powinny one zapewnić nie tylko komfort użytkowania, ale również bezpieczeństwo oraz dynamikę. W dużej mierze odpowiadają za to materiały, jakie zostały wykorzystane do ich wyprodukowania. Dobre buty do siatkówki muszą gwarantować dużą amortyzację i przyczepność. Muszą więc zapobiegać niepożądanym poślizgom, a zatem urazom.

Czy poruszona w tym materiale sprawa nie przyciągnęła Twej uwagi? Jeśli tak, to oprócz tego wejdź na ten odsyłacz - szczerze zalecam tę ofertę.

Użyta w butach do takiej konkurencji podeszwa odróżnia się zatem od takiej, która jest zastosowana w wypadku butów do biegów czy do chodzenia na co dzień. Muszą oferować użytkownikom możliwość największej przyczepności w czasie startów oraz hamowań. Poza tym jeśli zelówka jest za twarda, to mogłaby być odpowiedzialna za poślizgi, z kolei zbytnio miękka mogłaby powodować za wolną reakcję na postęp sytuacji podczas meczu.


Dobre buty do siatkówki muszą gwarantować sprawne poruszanie się zawodnika na boki. Poza tym konieczna jest specjalnie stworzona śród-podeszwa i odpowiednia wyściółka. Takie elementy odpowiedzialne są blokadę przed ewentualnymi urazami poprzez znaczne pochłanianie wstrząsów, przykładowo w czasie lądowań po skokach. Jako że siatkarze w czasie rozgrywania meczu często skaczą, ich buty powinny być niezwykle lekkie, żeby rozgrywka była dla nich w mniejszym stopniu wyczerpująca.


Posiada to wpływ na prędkość oraz przyspieszenie gracza. Wszystkie wspomniane wymogi sprawią, że siatkarz będzie miał zapewnioną stabilność, czyli niejako przewagę w czasie gry.