Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Cudowny czas uciechy, zabawy karnawałowe czas zacząć.

Artykuły

Podczas gdy idziemy na bal przebierańców należy zadbać o maski weneckie. Kraina naszej fantazji jest nieskończona. Przede wszystkim jeśli chodzi o zabawę a także wcielanie się w rozmaite kreacje, niektórzy bywają geniuszami. Dostępne kostiumy na bal maskowy powinny znakomicie wspomóc w tych zmianach.
stoje karnawałowe
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Kreacje na bal karnawałowy zapewnią wyjątkowy strój podczas przyjęcia, jak też w czasie imprez okazyjnych z przyjaciółmi. Maski weneckie cenione we wszystkich zakątkach świata, słyną ze swojego uroku, mistrzowskiego wykonania i oczywiście z opowieści historycznych.

Głównymi wielbicielami są wenecjanie. W trakcie zapustów wszyscy ubierali i chodzili w maskach. To one niwelowały zróżnicowanie pomiędzy tubylcami, pozwalały ukryć własną tożsamość. Mieszkańcy nie poznając się wzajemnie, nie mogli się osądzać i wszyscy byli podobni. Jeżeli przyjrzymy się weneckim maskom to zauważymy, że jest ich kilka rodzajów.

Najbardziej standardowa to maska zwana bautą – zakrywa ona całą twarz. Osoba ją posiadająca mogła zachować tajemniczość; zobacz - weneckie maski karnawałowe. Bauty nie musiało się zdejmować nawet chcąc napić się czy przekąsić. Popularne są również maski zwane columbiną, które zakrywają tylko oczy, nos i policzki. Charakterystyczna maska wenecka, medico della peste z dziobem, była początkowo noszona przez medyków.
Kostiumy karnawałowe
Author: taymtaym
Source: http://www.flickr.com
Wypychali oni ten dziób ziołami i medykamentami mającymi zabezpieczać ich przed chorobami, od chorych którymi się opiekowali. Z początku były białe, dopiero potem rozpoczęto je zdobić. Interesującą maską była moretta, w odróżnieniu od poprzednich nie posiadała zawiązywana z tyłu głowy, lecz miała coś na wzór guzika od wewnątrz, który osoba umieszczała w buzi. Chodząc w takiej masce nie można było więc się odzywać.

Czy odnośnie prezentowanej publikacji masz więcej pytań? (https://stojo.pl/) Jeśli tak, kliknij ten link - to nie powinno za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

W tej chwili w handlu rozpowszechnione są różnorodne śliczne maski weneckie.
Tags: