Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego należy być aktywni?

Artykuły

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia. Już od ponad pół wieku sportowi lekarze i kardiolodzy próbują nam uświadamiać jak ogromną rolę odgrywa profilaktyka ruchowa we wzmacnianiu zdrowia , kondycji psychicznej, kształtowaniu sprawności oraz zapobieganiu wielu chorobom metabolicznym.
Nowoczesny tryb pracy sprzyja likwidacji pracy fizycznej a także ogólnej ruchowej bezczynności.

Jeśli ten materiał okazał się dla Ciebie interesujący, nie zwlekaj i zobacz szczegóły tutaj mercedes tuning - zobaczysz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

W krajach rozwiniętych coraz trudniej odszukać ludzi realizujących intensywną pracę mięśniową. Odmienił się do tego styl spędzania wolnego czasu, który na nieszczęście coraz mniej sprzyja uprawianiu sportu a także fizycznej rekreacji.


aktywność fizyczna
Author: wikipedia


Bezspornie największe przesłanie dla promocji zdrowia będą mieć zorganizowane zajęcia sportowe, albowiem nie tylko charakteryzują się najwyższą skutecznością w obszarze poprawy zdrowia fizycznego, lecz też oddziałują na zdrowie umysłowe (odczuwanie przyjemności z ruchu, budowanie samodyscypliny, czerpanie frajdy z pracy twórczej nad własnym ciałem oraz umysłem) i społeczną (umacnianie więzów rodzinnych). Naukowa literatura na przestrzeni minionych dekad zaprezentowała niezwykle obszerny materiał poświęcony po treningowym przemianom w funkcjach oraz strukturach ludzkiego organizmu.
Regularna aktywność fizyczna nie tylko oddziałuje stymulująco na harmonijny wzrost i rozwój w czasie dziecięctwa oraz młodości ale także zapewnia utrzymanie kondycji w wieku dorosłym, spowalnia procesy starzenia i osłabia niedomagania wieku starszego. Szczególnie wiele uwagi poświęca się funkcji aktywności cielesnej w kształtowaniu kondycji układu naczyniowo-sercowego. Nie ma wątpliwości - sport [bryczesy dla jeźdźca] to zdrowie.