Jaką rolę pełnią kurtki w codziennej garderobie, jaka będzie najbardziej odpowiednia zależnie od okresu roku

Artykuły

W naszym klimacie w niektórych porach roku koniecznie jest użycie cieplejszej odzieży. Czasami musi być ona nawet bardzo ciepła, bo bywają i u nas trzydziestostopniowe mrozy, lecz w praktyce od jesieni do późnej wiosny może się przydać coś, co będzie można na siebie włożyć w chłodniejsze dni.

odzież
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Jednym z ważniejszych części takiego ubioru są różnego rodzaju płaszcze oraz kurtki. Mają one podwójne znaczenie, po pierwsze mają chronić przed chłodem i wiatrem, a po drugie dobrze się prezentować - tak naprawdę kurtka - zapraszamy serdecznie - jest najbardziej widocznym elementem stroju i warto zadbać o to, aby była także elementem modnym. Szczęśliwie jeśli będzie chodzić o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich zbyt szybko, jak na przykład przy sukienkach albo obuwiu, przykładowo wygodna i ciepła kurtka puchowa albo zawsze ponadczasowa kurtka - sprawdź to - skórzana (przeczytaj więcej) noszone być mogą przez kilkanaście lat. Jednak jeżeli ktoś kupuje nową kurtkę, to jeśli zamierza ją użytkować więcej niż jedną jesień, to powinien pomyśleć o tym, żeby była ona w miarę uniwersalna i praktyczna.

sporty zimowe
Author: Goldwin
Kurtki w zależności od okresu roku i osoby je noszącej będą miały różną grubość. Na zimę niezbędne będzie zastosowanie grubej warstwy ocieplającej, która będzie chronić przed zimnem, w niejednym przypadku używane są także odpowiednie materiały odporne na wiatr i wilgoć.
Jeszcze większe możliwości ma kurtka narciarska (przeczytaj więcej), z racji tego że przeznaczona jest ona do uprawiania tego sportu, to poza zapewnieniem ochrony przed warunkami atmosferycznymi powinna również być wytrzymała - w końcu zapewne nie raz jej właściciel będzie miał upadek i przejedzie kilka metrów po śniegu. Kurtki do noszenia na co dzień mogą być mniej solidne, a bardziej stylowe, przy nich często wykorzystywanym materiałem do wypełnienia jest puch. Za to kurtki przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z racji tego, że używane one będą przy różnej pogodzie, to dobrze aby miały materiał odporny na wilgoć. To z kolei jest konieczne, jeśli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, ponieważ maluchy przeważnie nie noszą parasolek, to kurtki tego typu muszą mieć co najmniej dobry kaptur.