Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sukcesami w piłce nożnej mógłby pochwalić się Arsenal Londyn?

Artykuły

Jest to brytyjski klub piłkarski, który posiada centralę w północnym Londynie w dzielnicy Holloway. To bardzo utytułowana angielska drużyna, jaka była trzykrotnie mistrzem kraju i była trzykrotnym zdobywcą pucharu Wielkiej Brytanii.


Barwami klubu Arsenal Londyn są czerwony i biały.
arsenal londyn
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


pod wodą w basenie
Author: Ben Schumin
Source: http://www.flickr.com


W historii klubu barwy te przyjmowały różne odcienie. Początkowo stadion klubu był w południowo wschodnim Londynie. Dzisiaj klub ma wierną grupę swych fanów. Jest to jeden z najbardziej istotnych klubów w Anglii. Wartość klubu w 2008 r. wynosiła przeszło sześćset milionów funtów.

Kiedy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek ciekawego, to następna strona może pomóc Ci w tym. Na takiej stronie odnajdziesz tylko właściwe fakty.

Dzięki swojej wielkiej renomie ekipa pojawia się w angielskich mediach. Co roku urządza na swym stadionie przedsezonowy turniej towarzyski Emirates Cup. Kobiecy zespół Arsenalu jest to najbardziej utytułowana żeńska ekipa piłkarska w tym kraju. Od samego początku istnienia klubu zawodnicy jego nosili czerwone t-shirty i białe spodenki oraz getry.


plecak górski
Author: Tonnerre Lombard
Source: http://www.flickr.com


W 1933 roku Herbert Chapman do strojów dodał białe rękawy oraz kolor czerwieni zmienił na nieco jaśniejszy. Przez wiele lat stroje wyjazdowe Arsenalu Londyn były biało-czarne. W sezonie 1969/70 zawodnicy na meczach wyjazdowych ubierali t-shirty żółte oraz niebieskie spodenki. Jednak w sezonie 1982-33 odstąpili od tego zwyczaju oraz zakładali zielono-granatowe stroje. Od początku lat 90 klub cyklicznie co sezon swe stroje wyjazdowe zmienia na odmienne. Arsenal Londyn jako jeden z utytułowanych klubów w państwie wielokrotnie pojawia się w brytyjskich mediach. Klub wystąpił w jednym z najstarszych filmów, który związany był z piłką nożną. Ze względu na nietypową taktykę, Arsenal w latach siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych określany był zespołem nudnym oraz defensywnym. Klub zdobył 13 mistrzostw kraju oraz zajmuje trzecie miejsce.
13 razy wygrywał również rozgrywki Pucharu Anglii i plasuje to go na pierwszym miejscu. Podobnie jak inne kluby Arsenal Londyn ma swój fan club. Wielu zwolenników Arsenalu pochodzi spoza Londynu. Maskotka Arsenalu to wykonany w 1993 roku Gunnersaurus Rex .