Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Kim jest trener personalny, jakiego typu ma kompetencje? Czy warto wykonywać ten zawód, czy jest to proste?

Artykuły

Być może zawód trenera indywidualnego wydaje się aktualnie wielu osobom dość osobliwy, ale staje się on coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób więc ma w planach zacząć współpracę z trenerem albo samemu planuje wykonywać tego typu zawód. Na czym polega taka praca i czy możemy zostać takim specjalistą? Taki fachowiec jednorazowo współpracuje tylko z jedną osobą naraz, bardzo angażuje się w jej rozwój, układa więc jej dietę, stwarza ćwiczenia i sprawdza ich wykonywanie.


trener
Author: J@YGS
Source: http://www.flickr.com
Takim zadaniem jest pomoc klientowi w uzyskaniu pewnych określonych celów, na przykład może to być zrzucenie wagi albo wymodelowanie sylwetki. Klient może przy tym wybierać na przykład trening instruktażowy albo regularne treningi pod okiem instruktora. Pierwsza z możliwości to spotkania w okresie którego trener indywidualny Warszawa informuje zainteresowaną osobę, jakiego typu ćwiczenia powinien wykonywać. Ćwiczenia takie jednak robi on przez cały czas samemu. Kolejna opcja ma taką zaletę, iż nadzór instruktora zmusza nad do idealnego wykonywania zaleceń, dzięki czemu wyniki będą szybsze i bardziej wyraźne. Dba on także o jak najbardziej profesjonalne ich wykonywanie, jest to niezwykle ważna kwestia, bo nieodpowiednia gimnastyka może doprowadzić do kłopotów zdrowotnych. Paca tego rodzaju jest dość miła, jesteśmy w stanie bowiem trenować w domu, na siłowni lub na powietrzu. Prawdziwą furorę zaś robią ostatnio e-treningi, czyli rady oferowane przez internet. Jednak nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z fachowcem. Jest wiele miejsc, w których jesteśmy w stanie spotkać się z tego rodzaju osobą jak trener indywidualny Warszawa

siłownia
Author: Residorm Öğrenci Yurdu
Source: http://www.flickr.com
Żeby zostać trenerem indywidualnym nie musimy skończyć żadnej szkoły, chociaż istnieje bardzo dużo kursów, zaś niektóre uczelnie oferują również doszkalające sportowców kierunki, jakie są coraz bardziej popularne. Najistotniejsze są jednak praktyka oraz wiedza, jednocześnie dobry trener musi mieć także świetny kontakt z ludźmi a także znać się na psychice. W innym razie będzie mu trudno zmotywować innych do pracy. Należy o tym pamiętać, jak w planach mamy zostanie trenerem personalnym.