Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Kuracja z udziałem konia

Artykuły

Czy każdy z nas powinien posiadać zainteresowania? Zapewne nie, lecz o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która napędza nas każdego dnia. W związku z powyższym to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka i umożliwienie mu ich rozwój.

Aby przekonać naszą latorośl, zobaczmy znajdujące się w okolicy stadniny czy blogi poświęcone tej tematyce.

konie
Author: Noel Pennington
Source: http://www.flickr.com
Koń znany jest z tego, że w trudnych chwilach potrafi pocieszyć jak najlepszy przyjaciel, samym swym istnieniem. Obcowanie z nim, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Miejmy świadomość, iż w przypadku każdej z tych umiejętności, im wcześniej dzieci wkroczą w świat pasji tym szybciej zauważą efekty.
Warto więc, już w młodym wieku zainteresować dzieci końmi, albowiem jeżeli naprawdę złapią bakcyla, będzie to pasja na całe życie.


Koń może być również wspaniałym terapeutą, gdyż na koniu można przemierzać świat, ale też przełamywać lęki, znacznie zmniejszać napięcia mięśniowe u osób spastycznych. Hipoterapia Warszawa daje możliwości niespotykane w innych metodach rehabilitacyjnych. Zajęcia hipoterapii dla dziecka niepełnosprawnego to wręcz mistyczne przeżycie. Nogi konia służą mu za jego własne, niedoskonałe kończyny. Jest w stanie na chwilę poczuć się jak osoba sprawna. Co ważne, towarzyszy mu jego przyjaciel – rosły, zrównoważony, co ma ogromne znaczenie dla psychiki dziecka.

Kobieta na koniui
Author: vendicatorre
Source: http://www.flickr.com
Zwykle odwiedzany przez nas lekarz nie posiada wiedzy na temat hipoterapii, choć powinien znać metody poprawiające zdrowie: warszawa. Następują zmiany, albowiem coraz częściej leczenie w asyście koni dostaje się w dzisiejszych czasach „na receptę”. Lekarz rodzinny wysyła pacjenta do specjalisty rehabilitacji, a ten zaleca terapię na koniu. Sporo osób zgłasza się do terapeuty z własnego wyboru, i nie ma się co dziwić albowiem tego rodzaju terapia, jak żadna inna daje pacjentom to co najpiękniejsze – uśmiech i zdrowie.