Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Na czym opiera się tego typu sport jak surfing oraz czy też jego uprawianie jest trudne?

Artykuły

Pływanie na desce to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Wystarczy potrafić pływać oraz wyposażyć się we właściwy sprzęt. Na czym konkretnie polega taki sport i czy jego nauka zajmie wiele czasu?
surfing
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl


Surfowanie opiera się na tym, że surfer stoi na desce oraz unosi się na krawędzi fali w stronę brzegu. Brzmi to dosyć łatwo, ale w praktyce nauka surfingu może zająć nieco czasu. W naszym kraju surfing nie jest jeszcze ogólnie uprawiany, lecz z każdym rokiem przybywa jego sympatyków. Należy zaznaczyć, że dużo ludzi wybiera na surfowanie bardziej ciepłe wody niż Bałtyk. Surfowanie rozpoczyna się od wiosłowania rękami w stronę brzegu, w nadziei na doścignięcie fali. Kiedy fala niesie surfera, może już stanąć on na desce i płynie na niej. Dla początkujących znacznym wyzwaniem jest samo dogonienie fali.


Zdolności surferów są testowane poprzez ich umiejętność do kontrolowania deski w trudnych warunkach. Nie bez znaczenia są przeróżne figury, które potrzebują wiele wprawy oraz odwagi. Żeby zdobyć wysoki poziom zaawansowania, wymagane mogą okazać się lata praktyki. W wielu miejscach na świecie są szkoły surfowania, które proponują warsztaty na różnych poziomach. Kluczowe dla surfingu jest balansowanie, z tego też powodu część lekcji przeznaczana jest akurat takiemu elementowi. Niezwykle ważne jest również przygotowanie surfera na prawdopodobne niebezpieczeństwa. Surfing - (więcej na stronie) tak jak pozostałe sporty wodne, kojarzy się z zagrożeniami utonięcia, z tego też powodu uczeń musi pływać na średnio zaawansowanym szczeblu.
Pomimo iż deska pomaga utrzymać się na powierzchni wody, nie spełnia tej roli, jeśli surfer znajdzie się z dala od niej. Surfowanie może zostać świetną atrakcją pod warunkiem, że zostały zachowane zasady bezpieczeństwa. Jest to ciekawy sport wodny, jaki nie wymaga dużych nakładów finansowych.