Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Sport to czyste zdrowie - tak mówi duża grupa trenerów oraz ludzie, którzy tym sportem zajmują się na co dzień

Artykuły

Sport, który uprawiamy dla zabawy, nigdy nie może powodować bólu albo kontuzji. Powinno być na odwrót - sport powinien uruchamiać w naszym ciele endorfiny, zatem powinien zapewniać nam spełnienie.


masaże
Author: Zwierzyniec Baltowski
Source: http://www.zwierzyniecbaltowski.pl/


bieganie
Author: Jeroen Werkman
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek powinien uprawiać jakiś sport. Oczywiście nie chodzi o to, żeby codziennie stosować drakońskie ćwiczenia, ale aby wstać sprzed komputera i rozruszać swoje stawy. Lekarze alarmują, że obecni młodzi ludzie mają już tak ogromne kłopoty z kręgosłupem, jak kiedyś mieli wyłącznie emeryci.

Chcesz zgłębić więcej na prezentowany wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem automyjnia bydgoszcz odnajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

To wyłącznie z tego powodu, że obecnie wszyscy poddają się siedzącemu stylowi życia - w biurze przed monitorem, a w mieszkaniu przed telewizorem. Trzeba więc wreszcie zniszczyć ten przeklęty krąg, wstać i zacząć.... choćby biegać. Nie musi to być koniecznie ten typ sportu, możemy wybrać cokolwiek innego, ale bieganie jest zajęciem dla każdego. Nie musimy zamawiać drogiego sprzętu czy kupować jakiś karnet na siłownie. Starczą nam tylko wygodne buty i w drogę. Możemy biegać w ulubionym parku z muzyką w uszach. Należy rozpocząć bieganie od małych dystansów, gdyż zbyt duża porcja ambicji na początku może się skończyć dla nas nieszczęściem. Szczególnie, jeżeli nigdy dalej przejdź wcześniej nie ruszaliśmy się zbytnio.


Należy dać czas uśpionym mięśniom na przywyknięcie się do ruchu. Dlatego z rozwagą trzeba na początku biegać krótkie odcinki wokół osiedla. Nie chcemy przecież zakończyć swojej przygody z ruchem po pierwszym dniu z kontuzjowanym mięśniem.