Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Sprawdzone rady w jaki sposób pielęgnować opuszczone kocięta

Artykuły

Odnalezienie kociąt odrzuconych przez matkę, może wywołać panikę, w szczególności jeżeli nie wiemy, jak się takim małym kotem zaopiekować. Trzeba jednak działać szybko, gdyż o przeżyciu malucha zadecydują godziny. Jak zajmować się opuszczonym zwierzakiem?

Mały kotek
Author: Aurel
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, kiedy kocica porzuca kocięta może niezwykle szybko doprowadzić do wyziębienia organizmu kociąt, w związku z tym należy zapewnić opisywanym zwierzętom prawidłowy poziom ciepła. Idealne będzie stałe źródło, m.in. podgrzewana poduszka, koc elektryczny, termofor lub również koc owinięty na ciepłej butelce. Rzecz jasna kotów nie należy przegrzewać, powinno się pamiętać, że odpowiednia temperatura jest adekwatna do temperatury matki, czyli zazwyczaj jest to temperatura między 30 a 40 stopniami.

Ten odnośnik do serwisu czym karmić kota kieruje do niezwykle ciekawej strony, która ma równie intrygujące dane na opisywany temat.Kotek, któremu będzie zimno posiada bardzo niewielkie szanse na przeżycie. Następnie nie sposób zapomnieć, że maluchy muszą zostać nakarmione. Co trzeba podkreślić młode koty nie mogą pić mleka krowiego. Powinno się bardzo szybko udać się do sklepu zoologicznego lub weterynarza i nabyć specjalne mleko dla kociąt.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej także posiada podobne informacje - nie czekaj, tylko zobacz go.

Bardzo dobrze jest je podawać w butelce ze smoczkiem. Nie można się poddawać. Mały kot może stać się bardzo oporny na tego rodzaju karmienie, ale istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w końcu nauczy się tego i rozpocznie normalne spożywanie mleka. Sprawdź popularne produkty - witaminy dla kota

Zwierzaka trzeba karmić co 2 do 3 godzin. Jest to na pewno pracochłonne, ale posiadanie kociąt jest niesamowicie odpowiedzialne - polecane produkty. Dodatkowo porzucony kot może mieć problemy z wypróżnianiem. Niestety może to doprowadzić do poważnych problemów, w związku z czym bardzo ważne są masaże okolic brzucha. Należy je wykonywać niezwłocznie po każdym karmieniu. Jeżeli odpowiednio szybko przeprowadzimy wszystkie te czynności istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kotek przeżyje.kot
Author: Juanedc
Source: http://www.flickr.com
Kiedy maluch nieco podrośnie, należy podać mu witaminy dla kotów, dzięki którym wzmocni się jego kondycja. Można je nabyć w sklepach zoologicznych, u weterynarza, a także w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa, takie jak: "witaminy dla kotów" i wybrać te najlepsze dla naszego zwierzaka. Choć uratowanie małego kota wydaje się niezwykle trudne, naprawdę warto podjąć się tego zadania. Jeżeli uratujemy takiego malucha na pewno radość wynagrodzi nam wszystkie zmagania. Przede wszystkim odczujemy wielką satysfakcję i zyskamy kociego przyjaciela.