Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób przygotować się do wycieczki na stok?

Artykuły

Ferie świąteczne za rogiem, wiele osób nie może się już doczekać upragnionego wyjazdu na stok. Jak powinno wyglądać przygotowanie fizyczne do wyjazdu na stok?


Satysfakcja z uprawiania sportów śnieżnych to możliwość praktykowania ich w bezpieczny sposób.

Góry
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Nasza wydolność fizyczna ma niebagatelny wpływ na poziom bezpieczeństwa. Osoba niedostatecznie przyszykowana do sezonu narciarskiego - , zarówno starsza jak również młodsza wiekiem, stwarza niebezpieczeństwo nie tylko dla własnego zdrowia, lecz również pośrednio dla innych narciarzy. Generalnie osoby, które wybierają się na narty we Włoszech a wiodą siedzący styl życia, muszą bezwzględnie powiększyć poziom aktywności fizycznej już w okresie jesiennym.


W czasie jazdy na nartach, dla zachowania bezpieczeństwa, powinno się pamiętać o racjonalnym wyborze długości jazdy i przerw wypoczynkowych. Jeżeli jedziesz na narty po raz pierwszy, postaw na narty z instruktorem - narty z instruktorami. Warto wiedzieć, iż procesy odnowy najintensywniej przebiegają na początku odpoczynku, stąd korzystniej będzie zatrzymywać się nagminniej na krótszy okres, niż rzadziej na długą chwilkę. Ogromnie istotnym problemem, towarzyszącym każdej działalności fizycznej jest odwodnienie, posiadające niezwykle duży wpływ na pułap wydolności cielesnej. Utrata masy ciała o ledwo 2% z przyczyny odwodnienia, powoduje zredukowanie zdolności wysiłkowych o około 20%. By zapobiec ujemnym skutkom odwodnienia powinno się konsumować płyny nagminnie, zanim pojawi się uczucie pragnienia. W warunkach małej temperatury ogromnie dobrym napitkiem jest ciepła herbatka z cytryną.
Sportów śnieżnych nie możesz praktykować bez oprzyrządowania, jednak czy dobór sprzętu ma jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo narciarza? Ewidentnie tak! Cały sprzęt możemy dziś tak kupić jak również wypożyczyć.


Wybór odpowiedniego sprzętu do rzeczywistych umiejętności ma zasadnicze znaczenie dla naszego bezpieczeństwa jak też przyjemności bezstresowego relaksu.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących treści na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację - kliknij grecja wycieczki w ten link i ciesz się lekturą.

Jeśli jesteś nowicjuszem, zadbaj o szkolenia narciarskie.