Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zacząć swoją historię z surfowaniem?

Artykuły

Jest to sport, który daje niezwykle dużo niezwykłych doznań. Żeby jednak dołączyć do grupy surferów należy poznać parę podstawowych reguł.


Surfing nie jest łatwym sportem, szczególnie początki są niezwykle ciężkie a czasami nawet niezwykle bolesne.
Brak osiągnięć w tym sporcie nie może nikogo zrażać, ponieważ złapana samodzielnie pierwsza fala wynagrodzi wszystkie uprzednie porażki. Bardzo pożądana jest również pomoc instruktora. Gdy odbywa się początkową lekcję, wtedy fale nie są konieczne. Niezbędna jest wtedy deska, dobrze jeśli posiada długość około 8 stóp albo jest dłuższa. Początkowym stadium jest rozgrzewka. Po rozgrzewce należy nasmarować deskę smarem. Potem wchodzi się do wody przypinając wcześniej linę do nogi nad kostką. Kładzie się na desce tak, aby deska była położona płasko na wodzie w tego typu sposób, aby dziób deski nie był postawiony do góry, ani aby nie przytapiał się. Następnie próbować należy wiosłować rękami. Głowa musi być podniesiona i spoglądać należy przed siebie. Wiosłować trzeba do chwili, kiedy poczuje się, że leżąc utrzymujemy w miarę równowagę i co chwila nie spadamy do wody. Następnym krokiem jest siadanie na desce. Siadać trzeba w odległości około 20-30 centymetrów od środka deski do strony rufy tak, aby dziób deski lekko wystawał nad wodę. Próbujemy do tej pory, aż nie przestaniemy się przewracać oraz w miarę pewnie będziemy utrzymywać równowagę.


specjaliści
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


surfing
Author: adidas
Source: adidas


Pierwszą falę trzeba próbować łapać w niedużej odległości od brzegu i na stosunkowo płytkiej wodzie. Pierwsze jazdy najkorzystniej jest złapać na już załamanej fali. Wejść trzeba do wody po pas i nieść deskę nad falami.
Następnie trzeba ją odwrócić dziobem w stronę brzegu i położyć się na niej. Kiedy zbliża się fala, mocno trzeba wiosłować. Właśnie w taki sposób łapie się pierwsze fale i jedzie do brzegu, leżąc już na desce.

Nie czekaj! Jeżeli spodobały Ci się nasze wpisy, to doczytaj także (https://sklep.wzso.pl/produkty/krazki-przeciwodlezynowe,2,10839) nowe i interesujące posty. Wystarczy wejść w ten link.

Kolejna lekcja powinna być zaczynana od prób na brzegu.