Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Co to są sztylpy i kiedy powinniśmy je kupić?

Artykuły

Jedną z najciekawszych form spędzania swojego czasu jest wycieczka do stadniny koni po to, żeby udać się na niedługą jazdę. Jeśli nie posiadamy jeszcze doświadczenia w tym temacie, wystarczyłoby jedynie zapisać się do szkoły jeździeckiej.
Wózek inwalidzki
Source: http://sxc.hu/


Osoby, które pragną nauczyć się jazdy na koniu, z pewnością na początku będą miały wiele wątpliwości. Mogłyby tyczyć się one tego, czy powinni nabyć właściwe ubranie, np. toczek, zatem specjalny kask do jazdy na koniu, bryczesy (spodnie chroniące przed otarciami), sztyblety, czyli buty do jazdy na koniu oraz sztylpy, zatem zabezpieczenia na łydki.

Jeśli masz chęć uzyskać inne materiały na opisywany temat, to zobacz proponowane www (https://motoargo.pl/pol_m_Kaski-Motocyklowe-310.html), które posiadają też dane na to zagadnienie - wejdź więc tu.

Otóż odpowiedź jest prosta: jeśli interesowałaby Cię jazda konna, ale jeszcze nie posiadasz przyborów, na początku nie mamy obowiązku tego wszystkiego posiadać. Przykładowo toczek można wypożyczyć. Jeżeli chodziłoby o spodnie, to wystarczyłoby, że przyjdziemy w komfortowych dresach. Należy jedynie mieć w pamięci, że w każdym przypadku mogłyby zdarzać się jakiejś upadki, z tego też powodu toczek w każdym przypadku należy posiadać na głowie.


jazda konna
Author: davitydave
Source: http://www.flickr.com


Ponadto instruktor pokaże Ci, w jaki sposób można sprawdzić, czy kask nie jest za duży. Jeśli z kolei jazdy konnej chcielibyśmy nauczyć potomstwo, to musimy wyekwipować nasze maluchy w specjalistyczne kamizelki ochronne. Co istotne, należy wiedzieć o tym, aby na początku swej przygody z jeździectwem, dobrze poznać wymagania i przyzwyczajenia konia. Trzeba nauczyć się, jak go czyścić oraz zakładać siodło.
Dlatego też w czasie początkowej lekcji zamiast bryczesów wystarczy założyć legginsy lub dresy. Ważne, żeby spodnie nie miały złączeń od wewnętrznej strony, ponieważ mogłyby poobcierać nasze uda. Jeżeli zdecydujesz się nałożyć dresy, trzeba dobrać te z wąskimi nogawkami.