Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Które buty są najlepsze do gry w piłkę nożną? Który typ korków warto wybrać? Zobacz od czego to zależy

Artykuły

Mniej profesjonalni, oraz bardziej zaawansowani użytkownicy dość często miewają problem, by dobrać właściwe buty sportowe. Nie jest łatwo kupić buty, które będą wytrzymałe przez cały sezon. Przy tym, takie same modele zachowują się inaczej na każdej stopie. Na co więc zwracać uwagę w trakcie zakupu obuwia piłkarskiego?


Nowoczesne buty piłkarskie
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Bardziej znane marki tworzą korki w trzech podstawowych klasach: niskiej, średniej i wysokiej. Każdy z tych poziomów ma troszkę inne zastosowanie, w danej serii buty danych klas różnią się między sobą, choć zewnętrznie są bardzo podobne. Najniższa klasa, jak sama nazwa mówi, to po prostu obuwie rekreacyjne, bardzo amatorskie. Klasa niska wydawałoby się, że odnosi się do czegoś słabego, niskiej jakości, jednak w tej klasyfikacji te buty są tak po prostu nazwane, podczas gdy są to solidne modele, po prostu w porównaniu do reszty klas wypadają gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis .

Środkowa klasa to już buty treningowe, wyprodukowane z całkiem dobrej jakości surowców, zaś klasa wysoka to korki meczowe, które zapewniają wysoki komfort.

Są z pewnością lżejsze, posiadają systemy kontroli nad piłką, niestety te zalety mają wpływ na cenę, która jest sporo wyższa od butów z poziomu niższego. Jednocześnie, niezależnie od modelu trwałość takich butów powinna być porównywalna.

Jeśli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz czerpać dane, to zalecamy to opracowanie. Znajdziesz w nim wiele materiałów na rozpatrywany tutaj temat.

Każdy typ obuwia przeznaczony jest na inną nawierzchnię, tak jest z lankami, jak lanki ace, wkrętami albo butami na hale. Miejmy na uwadze to, iż nieodpowiedni dobór butów w stosunku do nawierzchni sprawia, iż gra się znacznie trudniej, a buty szybciej się eksploatują.


Cholewka butów do gry w piłkę nożną może być wykonana z materiałów sztucznych lub ze skóry naturalnej.

Jeśli kupimy te ze skory musimy pamiętać, iż podczas używania “rozbijają” się one o około 0,5 centymetra, dlatego dużo zawodników zakupuje bardziej ciasne obuwie. Materiały syntetyczne używane przy produkcji butów piłkarskich gwarantują ich użytkownikowi taki sam stopień komfortu, co korki zrobione ze skóry naturalnej. Duża ilość zawodników też ceni sobie obuwie zrobione z nowoczesnych materiałów sztucznych.

Gdy już przeczytasz ten tekst, to spojrzyj także na podobne witryny (https://dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-progresywne/), które zawierają równie ciekawe dane - one niesamowicie Cię pochłoną.

Przy tym, to jakie wybierzemy buty w zależności od materiału jest indywidualną decyzją przyszłego użytkownika.