Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Niedoceniane góry dobrym pomysłem na wypoczynek

Artykuły

Zbliża się czas urlopowy, wszyscy zatem planują dokąd wyjadą na wytęskniony i - przyznajmy to otwarcie - zasłużony po żmudnej rocznej pracy odpoczynek - potrzeba nam wypoczynku. Wypoczywamy w różny sposób, zależy to głównie od naszego usposobienia, jedni z nas lubią wylegiwać się na plaży w Ustce bądź też Grecji, drudzy preferują bardziej czynny odpoczynek - z plecaczkiem wędrują bliżej lub dalej.

Noclegi w górach
Author: Els
Source: http://www.flickr.com
Tym ostatnim polecam nie najpopularniejszą w ciepłe miesiące rozrywkę, to znaczy eskapadę w góry. Najbardziej popularne oczywiście są Tatry, jednak nie mniej piękne są inne, mniej cenione pasma gór.

Przykładem mogą tutaj być Pieniny - fragment Karpat leżący pomiędzy najbardziej popularnymi naszymi górami, wspomnianymi już Tatrami i Beskidami. Pieniny oferują nam bardzo wiele atrakcji, począwszy od zakamuflowanych dla laika sekretów po śliczne pejzaże. Tajemnice o jakich mowa to struktura geologiczna. Geolodzy twierdzą, że budowa owych gór oraz sposób ich powstania to jedna z najciekawszych tajemnic tej właśnie dyscypliny nauki. Zadziwiające iż w dwudziestym pierwszym wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - wydawało by się - prozaicznej rzeczy jaką jest nieduże pasmo górskie!Świetnym miejscem na rozpoczęcie przygody z geologicznymi sekretami jest Szczawnica (link do oferty pensjonatów w Szczawnicy). Starczy wpisać w wyszukiwarce hasło: pensjonaty Szczawnica a spragniony splendorów geolog odnajdzie komfortowe miejsce na wypoczynek po wycieczkach w góry w poszukiwaniu odkrycia tajemnic sprzed miliardów lat. Pieniny to również świetne miejsce dla wielbicieli przyrody. Panujący tutaj klimat i bogactwo dostępnych źródeł wody sprawiają, że blisko połowa znanych w Polsce gatunków zwierząt zamieszkuje dokładnie te góry (w tym kilka gatunków żyje wyłącznie w Pieninach).

motyl
Author: Jose Luis Cernadas Iglesias
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie interesujące są gatunki owadów, w tym rzadkie motyle. Dla wielbiciela natury noclegi w Pieninach są idealnym rozwiązaniem. Rzecz jasna nadmienione miasto Szczawnica to znane od 200 lat uzdrowisko, toteż frazę: pensjonaty Szczawnica prawdopodobnie wpisują również kuracjusze. Miejscowość kuracyjna specjalizuje się w leczeniu astmy, chorób kręgosłupa.

Zainteresowała Cię ta sprawa? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz w treści. Dla części osób ten artykuł to ciekawe podejście do takiego problemu.

br>
Jeśli masz ochotę zgłębić informacje na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu www (https://www.surfpoint.pl/blog/dobrac-sprzet-kitesurfingowy-dla-poczatkujacych) gdzie znajdziesz mnóstwo interesujących danych, które dokładnie omawiają temat.

W Szczawnicy można też wynająć rower po czym wyruszyć na dwugodzinną eskapadę do Czerwonego Klasztoru.