Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Samodzielne nauczenie się języka obcego

Artykuły

Panuje przekonanie, że samodzielna nauka obcego języka jest to rzecz bardzo karkołomna czy wręcz niewykonalna. Gros osób uważa, że jest to zadanie tak zawiłe, iż wymaga uczęszczania na kursy kierowane przez właściwie wykwalifikowanych pedagogów. To przeświadczenie z gruntu fałszywe.


Jeżeli przez moment pomyśleć, dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę zawsze jeśli czegoś się uczymy, to uczymy się sami. Musimy coś pojąć czy wyćwiczyć pewną umiejętność i nikt za nas tego nie uczyni. W nauce języka obcego nie można pójść "na skróty". Nauka pod przewodnictwem nauczyciela różni się od nauki samodzielnej jedynie tym, że to nauczyciel wybiera nam następne informacje oraz umiejętności do opanowania. W związku z tym jeżeli by samodzielnie mieć pojęcie, czego właśnie trzeba się w danej chwili przyuczyć, instruktor okazałby się zbyteczny.

Jest jeszcze jedna funkcja nauczyciela nauki obcych języków. Poprzez pochwały jak też nagany, poprzez ocenianie ma on motywować kształcącego się do systematycznej pracy.
Włochy
Author: Julia Maudlin
Source: http://www.flickr.com
Tego składnika w samodzielnej nauce niewątpliwie nie będzie. Jeśli ktoś wymaga zewnętrznej motywacji, żeby nauczyć się obcego języka, rzecz jasna nie będzie w stanie nauczyć się go samemu. Bywa i tak, iż nauczyciel zamiast nakłonić uprzedzi do nauki obcego języka. Etap następny to lekcje z native-speakerem, jaki nie musi być zawodowym instruktorem języka obcego. Nieistotne czy będzie to język niemiecki, chiński czy może język włoski, to do nas samych należy podjęcie decyzji, czy podejmiemy naukę języka obcego samemu czy będzie dla nas korzystniejsza lekcja w grupie pod okiem instruktora.

Zyski jakie daje ta ostatnia alternatywa to: możność wzajemnej
konwersacji miedzy uczestnikami, dwustronnej oceny, motywacji ze strony instruktora, bezstronna ocena bieżących osiągnięć. Jakim sposobem znaleźć dobrą szkołę nauczającą języków obcych w stolicy? To nic trudnego.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (bestbrain.pl/) innego tego rodzaju artykułu - on również jest godny uwagi.

Starczy wystukać w przeglądarkę zwrot: szkoła włoskiego Warszawa, a wyszukamy całe mnóstwo wyników.

Nieziemsko intrygujący artykuł, nieprawdaż? Jeśli też posiadasz takie zdanie, to wejdź tutaj oraz przeczytaj tutaj (http://legovisko.pl/pl/c/Legowiska-ortopedyczne/16) wszystkie informacje.

Sprawdźmy jeszcze opinie wśród forumowiczów bądź swoich przyjaciół na temat wybranej szkoły i zaraz można zabierać się do efektywnej pracy.