Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Stacjonarny bicykl treningowy. Co zakupić, aby nie pożałować?

Artykuły

Doskonałym rozwiązaniem na zimowy okres jest zakup stacjonarnego roweru treningowego jak też kontynuowanie ćwiczeń w domowym zaciszu.


Propozycja jest obszerna i klient ma do wyboru rower magnetyczny, spinningowy oraz mechaniczny.
Stacjonarne bicykle mechaniczne są najtańsze jak też często najlżejsze. Fragmentem normującym opór jest tu pasek bądź rolka. przez wzgląd na swoją charakterystykę oraz wymiary nie jest w stanie oddać wielkiej ilości ciepła do środowiska, jeśli na co dzień jeździmy z prędkością średnią ponad 20km/h, to wyjście się nie sprawdza. Mechaniczny stacjonarny rower treningowy ma zatem duże ograniczenia w wypromieniowaniu ciepła. Jednakże nie są one jedyne. Moglibyśmy pomyśleć, iż nieduża masa stacjonarnego roweru mechanicznego jest atutem. Nic bardziej błędnego. Niska masa oznacza zwykle brak zamachowego koła, to zaś jest niezbędne dla podtrzymania ruchu w czasie przechodzenia poprzez martwy punkt położenia pedałów. Jazda na mechanicznym bicyklu treningowym daleko odróżnia się od jazdy na zewnątrz.


rower magnetyczny
Author: Materiały prasowe


Co innego rower magnetyczny. Tu pojawia się duża różnica w masie. Jeżeli stacjonarne treningowe bicykle mechaniczne będą ważyć około 10-14kg, tak magnetyczne potrafią przekroczyć taką masę ponad dwa razy. Czym wyższa masa, tym płynniejsza będzie jazda i na pewno bardziej przywodzi ona na myśl tę znaną z letnich wypadów pod chmurką. Pewna część rowerzystów na pewno bierze wybierze zakup trenażera zamiast stacjonarnego bicykla treningowego.
Niewątpliwym negatywem tego rozwiązania jest konieczność przyjęcia całkiem innej postawy ciała znanej raczej z bicykli miejskich z w pełni wyprostowanymi plecami.