Wakacje w siodle

Artykuły

Mamy czas urlopów jak też letnich szaleństw. Z wszelkiej strony zarzucani jesteśmy ofertami wypoczynku mniej bądź bardziej aktywnego. Pośród nich na pewno znajdują się propozycje niezatartych wakacji w siodle – jakie z nich wyselekcjonować? Czy nasze maluchy będą bezpieczne? Oto parę porad, na co zwracać uwagę przy wyborze obozu jeździeckiego.


Pewne propozycje będą oferowały odpoczynek zorganizowany, inne – relaks w gospodarstwie agroturystycznym.


kobieta podczas ćwiczenia
Author: UrbaneWomenMag
Source: http://www.flickr.com
Ale niezależnie od formy prawnej musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Kiedy przebrniemy przez liczne ogłoszenia obozów jeździeckich, należy wpierw sprawdzić gdzie posyłamy nasze dzieciaki. Dosyć łatwo to zweryfikować - najodpowiedniej jeżeli wyselekcjonowana stajnia odnajduje się na liście ośrodków certyfikowanych przez Polski Związek Jeździecki. Takowa certyfikacja daje nam kardynalne dane tyczące się infrastruktury a także uprawnień kadry. Przed podjęciem decyzji przetestujmy również stronę Internetową stajni. Jazda konna to super zabawa!


mecze
Author: Belgravia Polska
Source: Belgravia Polska


Idealnie jest kiedy ośrodek posiada już na swoim koncie jakiekolwiek kolonie. Jeśli mamy do czynienia z takowym przypadkiem – można przeczytać fora pod kątem opinii bądź poradzić się znajomych, jacy korzystali już z oferty z konkretnego miejsca. Z kolei jeśli decydujemy się na nowiutki ośrodek – najlepiej jest umówić się na spotkanie i samemu ujrzeć warunki, zapoznać instruktorów. Kolejną sprawą, na jaką trzeba zwracać uwagę to formalności przy zapisie.


Prócz przyjęcia zgłoszenia imiennego należy dostać blankiet zgłoszeniowy, w jakim informujemy między innymi o chorobach, przeciwwskazaniach, alergiach naszych dzieci jak też przekazujemy dane kontaktowe. Będą to dane nieodzowne dla opiekunów.


Przetestowanym miejscem są Kanie Helenowskie-świetna strona.