Wycieczka do Polski czyli co ciekawego może zaproponować nasz kraj zagranicznym turystom.

Artykuły

Polska to przepiękny kraj, wie o tym każdy, kto miał okazję ją dobrze zwiedzić. Zaczęli to doceniać również zagraniczni turyści, których kilka milionów corocznie przyjeżdża do polskich miast i ośrodków wypoczynkowych. Wiele zabytków jest rozpoznawalnych na całym świecie, ściągając turystów z tak odległych państw jak Japonia albo Izrael. Nasz kraj to również przepiękna, niekiedy dziewicza przyroda, zachwycająca swoją różnorodnością i bogactwem.
widok na Zamek Wawelski
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Jednak turystyczna propozycja naszego kraju jest tak duża, że ciężko może być wszystko zobaczyć w czasie jednego, nawet bardziej długiego pobytu. Dlatego też wybierając się w podróż do Polski warto sporządzić sobie przed tym plan, co chciałoby się obejrzeć- dodatkowe info. Jeśli ktoś ma takie możliwości i lubi samodzielność, to doskonałym pomysłem dla niego będzie odwiedzenie polskich krain samemu. Przy niewielkim wysiłku da się bez problemów znaleźć kwatery w każdym miejscu, jakie chciałoby się zobaczyć, a dzięki temu można być zupełnie niezależnym od innych zwiedzających.Oczywiście jeśli ktoś nie czuje się na siłach, żeby zająć się zorganizowaniem zwiedzania na własną rękę, to będzie mógł skorzystać z oferty wyspecjalizowanych biur podróży, jakie takie usługi oferują. W większości sytuacji takie zorganizowane wyjazdy będą obejmować wszystkie najbardziej popularne miejsca na mapie turystycznej naszego kraju. Czasami zwiedzanie Polski podzielone jest na kilka części - na takich wyjazdach jednorazowo zwiedza się jakiś konkretny region, na przykład Małopolskę lub Pomorze, przez co można znacznie lepiej poznać ciekawostki danego terenu i specyfikę tych wspaniałych okolic- odpowiednia strona.


Warszawa
Author: Radek Kołakowski
Source: http://www.flickr.com
Kilka z nich jest niezbędnych dla wszystkich turystów, i nie da się powiedzieć, że się zna nasz kraj jeśli się ich nie widziało, a są to Kraków, Warszawa, Oświęcim oraz Wieliczka. Ale do obejrzenia w naszym kraju będzie dużo więcej, kuszą w końcu przepiękne jeziora i zamki na Mazurach, zabytkowe śródmieścia w Poznaniu, Zamościu czy Wrocławiu, a także piaszczyste plaże i górskie szlaki w przepięknych Tatrach.