Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Książki bywają drzwiami do krainy marzeń, należy czytać, żeby rozwijać swoją fantazję i poszerzać wiedzę

Artykuły

Na temat czytania w Polsce wciąż przeprowadzane bywają różnorodne badania, jakie przynoszą zróżnicowane rezultaty. Niektóre statystyki przerażają tym, że w części polskich mieszkań nie można znaleźć ani jednej powieści, inne radują wysokim zainteresowaniem młodych ludzi słowem drukowanym. Bez względu na uzyskane rezultaty, wniosek nasuwa się jeden. Należy czytać, ponieważ lektura doskonale wpływa na rozwój i nastrój czytelnika.

Powieści zapraszają do nowej krainy
Książka
Author: ideowl
Source: http://www.flickr.com
Książka jest wspaniałym sposobem, żeby przeżyć niezapomnianą podróż. Każda opowieść oferuje wejście (bramki uchylne) do innego świata, pozwala poznać dalekie krainy oraz zwyczaje obcych osób.

Nawet gdy sięga się po powieść stricte relaksacyjną, oddziałuje ona pozytywnie na rozbudowę wyobraźni oraz fantazji czytelnika. Przywiązanie do książek dobrze jest zaszczepiać już w maluchach, bo lektura daje dużo korzyści: pozwala lepiej opanować ortografię oraz poprawić własny styl wysławiania się i pisania. Dobre książki dają również spore zasoby informacji o otaczającym nas świecie oraz relacjach pomiędzy ludźmi.

Metoda czytania nie okazuje się taka ważna
W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się książki wydane w formie e-booków, które czyta się przy użyciu odpowiednio do tego przystosowanych czytników elektronicznych. Chociaż zwolennicy papierowych książek zarzekają się, że nie są to prawdziwe książki i nic nie może zastąpić pachnącego papieru w rękach, jednakże postać poznawania książki nie ma znaczenia, istotne, aby pamiętać ogólnie o książkach oraz nie rezygnować z czytania. Walorem papierowej książki jest jej forma, szansa ustawienia egzemplarza na regale i zapach papieru. Tymczasem książka elektroniczna okazuje się bardzo komfortowa w podróży bądź na wakacjach, nie zniszczy się, a przy tym w wielu przypadkach jest sporo tańsza od papierowej postaci.

Poszukaj promocji na książki
Sporo osób narzeka, że powieści okazują się drogie i nie może pozwolić sobie na ich sprawunek. Rzeczywiście książki nie są tanim artykułem, jednak nie można zapomnieć, że jest możliwość, by zdobyć je w bibliotece i nie musi się nic płacić. Poza tym czytelnicy mają szansę poszukiwać ciekawych okazji w księgarniach stacjonarnych i internetowych albo kupować używane powieści w antykwariatach lub na aukcjach internetowych.