Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Pilot oraz stewardesa - zawody z przyszłością

Artykuły

Każdy człowiek posiada w dzieciństwie marzenia dotyczące tego, co będzie robił w życiu. Cząstka maluchów, zwłaszcza chłopców oświadcza chęć pozostania pilotem.


Jednakże niestety większość z owych oświadczeń zostaje w strefie marzeń.


Grand Prix
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com
Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Czemu? Droga do zostania profesjonalnym pilotem bywa długa i niebezproblemowa, stąd też ostatecznie niewielka grupa pretendentów dociera do końca. A to niedobrze, bowiem na skutek wzrastającego popytu na podróże powietrzne ilość miejsc pracy w przestworzach ciągle rośnie. Decyzję o pozostaniu pilotem trzeba podjąć dosyć wcześnie. Dlaczego? W naszej ojczyźnie działają jedynie dwie szkoły kształcące do latania - w Chełmie i w Rzeszowie.

Jeżeli przedkładana tutaj kwestia to Twój konik - wyraź opinię (https://profill.com.pl/programy-motywacyjne) na jej temat. Twój komentarz bez wątpienia dla redaktora się liczy.

Z racji wielu zainteresowanych należy odpowiednio się przygotować. Podstawą jest egzamin maturalny z fizyki, matematyki jak też obcego języka, a wszystko na rozszerzonym poziomie. Szkoła przyjmie niewielką liczbę chętnych, a sama nauka nie należy do łatwych. Wszystko po to, by bezpieczeństwo pasażerów było jak największe. Warto pamiętać, że prócz samej nauki kandydat musi posiadać pewne cechy, jakie ułatwią pracę w fachu pilota. Przede wszystkim pretendent na pilota powinien wyróżniać się doskonałym zdrowiem, a także odpornością na stres, która przydaje się w wypadkach awaryjnych w czasie lotu.


Ponadplanową umiejętnością jest też zrobienie turystycznej licencji, jednakże ona nie pozwoli na zatrudnienie w lotnictwie, a tylko umożliwia transport lotniczy (szczegóły - https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-sztokholmu) siebie lub swoich bliskich w celach turystycznych. Druga licencja, ATP, zapewnia pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.


Ażeby ją zdobyć trzeba być pełnoletnim, cieszyć się świetnym zdrowiem i posiadać już licencję PPL bądź CPL. Innym fachem w owej branży jest radiooperator pokładowy. Również on powinien ukończyć stosowny kurs.