Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Pilot oraz stewardesa - zawody z przyszłością

Artykuły

Każdy człowiek posiada w dzieciństwie marzenia dotyczące tego, co będzie robił w życiu. Cząstka maluchów, zwłaszcza chłopców oświadcza chęć pozostania pilotem.


Jednakże niestety większość z owych oświadczeń zostaje w strefie marzeń.


Grand Prix
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com


Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Czemu? Droga do zostania profesjonalnym pilotem bywa długa i niebezproblemowa, stąd też ostatecznie niewielka grupa pretendentów dociera do końca. A to niedobrze, bowiem na skutek wzrastającego popytu na podróże powietrzne ilość miejsc pracy w przestworzach ciągle rośnie. Decyzję o pozostaniu pilotem trzeba podjąć dosyć wcześnie. Dlaczego? W naszej ojczyźnie działają jedynie dwie szkoły kształcące do latania - w Chełmie i w Rzeszowie. Z racji wielu zainteresowanych należy odpowiednio się przygotować. Podstawą jest egzamin maturalny z fizyki, matematyki jak też obcego języka, a wszystko na rozszerzonym poziomie. Szkoła przyjmie niewielką liczbę chętnych, a sama nauka nie należy do łatwych. Wszystko po to, by bezpieczeństwo pasażerów było jak największe. Warto pamiętać, że prócz samej nauki kandydat musi posiadać pewne cechy, jakie ułatwią pracę w fachu pilota.

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł, to znaczy, że niesamowicie Cię zafascynował. Skoro tak, to przekonaj się sam, że odmienne portale również mają ważne wiadomości.

Przede wszystkim pretendent na pilota powinien wyróżniać się doskonałym zdrowiem, a także odpornością na stres, która przydaje się w wypadkach awaryjnych w czasie lotu.
Ponadplanową umiejętnością jest też zrobienie turystycznej licencji, jednakże ona nie pozwoli na zatrudnienie w lotnictwie, a tylko umożliwia transport lotniczy siebie lub swoich bliskich w celach turystycznych. Druga licencja, ATP, zapewnia pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.


Ażeby ją zdobyć trzeba być pełnoletnim, cieszyć się świetnym zdrowiem i posiadać już licencję PPL bądź CPL. Innym fachem w owej branży jest radiooperator pokładowy. Również on powinien ukończyć stosowny kurs.