Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Widowiskowość gry w tenisa ziemnego sprawia, że wciąż zasługuje na miano najbardziej renomowanego sportu na świecie.

Artykuły

W 1877 roku na kortach Wimbledon w Londynie, zapoczątkowany został największy turniej tenisowy w historii. Z czasem gdy tenis rozpowszechniał się, turnieje zaczęto rozgrywać również na Antypodach, Francji i Stanach Zjednoczonych.


dowiedz się więcej
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Turnieje rozgrywane co roku na tych czterech kortach, nazywane turniejami Wielkiego Szlema, należą do najbardziej prestiżowych w tej dyscyplinie sportu. Specyfika turnieju wimbledońskiego bierze się między innymi z tego, że odbywa się on na tradycyjnej trawiastej nawierzchni.

Spodobał Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę karty rfid pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Turniej wimbledoński nigdy nie budził szowinizmu. Oklaskiwało i oklaskuje się tam najwybitniejszych sportowców. Zwraca się również szczególną uwagę i na tych, którzy umieją przegrać z godnością.

Wimbledon od wszystkich innych zawodów tenisowych odróżnia także fakt, że wynik na tablicy nie jest wyświetlany elektronicznie, lecz jest pisany ręcznie, przez pracowników obsługi kompleksu wimbledońskiego. Wimbledon jest w dalszym ciągu również niezmiennie turniejem, w którym na polu gry bezwzględnie obowiązuje biały strój, co bierze się z szacunku do tradycji tenisa białego, pozbawionego bezwzględności i stronniczości sportu.

Tenis ziemny który obserwujemy współcześnie – w początkowym okresie powszechnie uznawany za sport zarezerwowany dla dżentelmenów, poruszających się po korcie w nienagannych długich spodniach i koszulkach, uległ licznym przeobrażeniom i rozwijał się w różnych kierunkach. Dzisiaj nie używa się już ciężkich drewnianych rakiet i piłek obszytych flanelowymi osłonkami. Sprzęt do gry w tenisa podlega bez przerwy unowocześnieniom (przeczytaj na ten temat na


Daniela Hantuchová, tenisistka
Author: adidas
Source: adidas
Dostarczyciele rakiet zdają sobie sprawę, że o powodzeniu i bezpieczeństwie tenisistów decyduje wiele uwarunkowań. W standardowych rakietach unowocześnia się naciągi tenisowe, rozmiar uchwytu, ciężar rakiety, wyważenie. Niewłaściwy dobór któregoś z tych elementów może skutkować urazami i kontuzjami. Zmieniał się również strój do gry w tenisa.

Obecnie w tej dziedzinie istnieje autentyczna swoboda. Od klasycznych naturalnych koszulek z kołnierzykiem po nowoczesne koszulki z syntetycznych włókien bez rękawów. W przypadku spodenek również panuje duża różnorodność w doborze materiału, fasonu i koloru. kobiety zazwyczaj ubierają się z dużym wdziękiem i ciekawie. Chociaż zdarza się, że czasem są awangardowe i kontrowersyjne.