Półkolonie konne - doskonałe nie tylko w okresie wakacji!

Artykuły

Kolonie, czy też tak jak w naszym dzisiejszym przypadku - półkolonie, jest to postać spędzania swojego wolnego czasu przeznaczona tylko dla osób do z góry określonego roku życia, uzależnionego zwykle od profilu danych kolonii, zazwyczaj jednak obejmująca osoby, które to nie ukończyły jeszcze osiemnastego roku życia.
Powstało niewiarygodnie wiele rodzajów półkolonii, my dzisiaj jednakże skoncentrujemy się jedynie na jednym ich rodzaju, a więc półkoloniach konnych.


konne]


Wiele dzieciaków wręcz uwielbia konie - co więcej wiele spośród nich marzy o tym, aby móc się nimi zajmować czy móc na nich jeździć, a najlepiej obie te rzeczy naraz. Obecnie bardzo łatwo można urzeczywistnić to konkretne marzenie dzięki dość dużej liczbie szkółek jeździeckich, które co roku w czasie wakacyjnym czy ferii zimowych, "otwierają" swoje własne drzwi dla przyszłych potencjalnych "młodych jeźdźców", oferując im urzeczywistnienie marzenia w formie tak zwanych "półkolonii". Półkolonie konne różnią się trochę od bardziej tradycyjnych kolonii, w szczególności samym sposobem zakwaterowania - kiedy jedziemy na kolonie wybieramy się w to miejsce bardziej "na czas stały" - jesteśmy w ośrodku przez tak średnio dwa tygodnie, a później powracamy z całą swoją grupą do swojego domu. Półkolonie mogą trwać niewiarygodnie różnie, lecz w ciągu dnia zajmują one tak do sześciu godzin, po czym powraca się do domu, by następnego dnia znowu przyjść i wrócić o dokładnie tej samej porze.
W taki sam sposób ma się sprawa z półkoloniami konnymi - zadaniem rodzica jest przywiezienie dziecka na określone miejsce zorganizowanej półkolonii, no a później odebrać je o z góry określonej godzinie. Same programy takich półkolonii są bardzo różne, uzależnione od grupy wiekowej, dla jakiej bywają przeznaczone.