Co zrobić by zachęcić młodych ludzi do aktywności fizycznej?

Artykuły

Wielu współczesnych rodziców wspomina chwile, kiedy ich największym marzeniem było posiadanie roweru, łyżew lub wrotek. Zdobycie nie tylko sprzętu sportowego, lecz choćby niezbędnego do ćwiczeń ubioru, wymagało zazwyczaj wielkiej determinacji. Obecnie w sklepach znajdziemy szeroki wybór akcesoriów wymaganych do uprawiania sportu, ale czymś coraz rzadziej spotykana jest motywacja młodego pokolenia do ruchu. Najmłodsi coraz więcej czasu spędzają przed monitorem, a rodzice zadają sobie pytanie, w jaki sposób zachęcić dziecko lub nastolatka do aktywności wykraczającej poza świat wirtualny.
więcej informacji
Author: kaythaney
Source: http://www.flickr.com
Jakie kroki należy podjąć by zachęcić dzieci do ruchu? Musimy mieć dobry pomysł i tyle. Warto zacząć od biegania, gdyż bieganie jest naturalną i odpowiednią formą ruchu dla dzieci. Wiedzmy jednak, iż poważniejsze treningi dobrze jest wdrożyć dopiero po okresie dojrzewania. Choć w każdym wieku dobrze jest zaczerpnąć informacji na temat tego jak biegać, by wyszło nam to na zdrowie. Ważną kwestią jest tętno spoczynkowe, czyli obraz wytrenowania organizmu. Jeśli uprawiamy sporty – pulsometr pokaże niższe tętno - porównaj produkty. A przecież im wolniej bije nasze serce, tym większa szansa na długowieczność. Wiedząc jakie posiadamy tętno, możemy kontrolować każdego dnia stan organizmu i uwzględniając dane, dostosowywać natężenie treningów.

aktywność
Author: Apteka-zdrowie.eu
Source: www.apteka-zdrowie.eu
Każda forma aktywnego spędzania czasu przynosi wiele korzyści, a jeżeli oprócz tego wiąże się ze wspaniałą zabawą, łączymy przyjemne z pożytecznym. Dawkę ruchu oraz zdrowej rywalizacji dostarczy młodszemu, jak i starszemu pokoleniu stół do cymbergaja. Cymbergaj wyrabia refleks, uczy zręczności oraz zachęca do wspólnej zabawy. Spisuje się o każdej porze roku, toteż nie dziwi fakt, że gra cieszy się stale tak ogromnym powodzeniem.
Jedno warto sobie uświadomić: jeśli spędzamy czas wolny w fotelu, z pilotem od telewizora, jest niewielka szansa na wychowanie człowieka, dla którego sport będzie pełnił istotną rolę w życiu. Nie pozwólmy na to.