Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/efreestyle.pl/includes/menu.inc).

Chcesz właściwie przygotować się do triathlonu? Przyda ci się parę użytecznych zaleceń

Artykuły

Sport jest nadzwyczaj istotnym elementem życia. Bez aktywności fizycznej momentalnie stracimy kondycję oraz zaczniemy mieć problemy ze zdrowiem. Jeśli poszukujesz wyzwań, możesz rozpocząć przygotowywać się do triathlonu. Jest sportem wytrzymałościowym, toteż nie starczy parę przysiadów. Potrzebny będzie skrupulatnie przygotowany trening do triathlonu.
zrównoważony trening
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego czy każdy może wziąć udział w triathlonie? Oczywiście, jeżeli umożliwia to stan zdrowia. Jest to sport hulajnoga streetowa dla ludzi nie borykających się z żadnymi schorzeniami, toteż wybierz się do lekarza, który zadecyduje czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby rozpocząć treningi - użyteczna strona o ofercie szkoły pływania. Możliwe, iż będą wymagane badania specjalistyczne, ale warto jest się im poddać, aby od razu skrupulatnie sprawdzić czy nic nam nie jest. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, można rozpocząć systematyczne ćwiczenia. Jak wcześnie powinno się wystartować z przygotowaniami? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie.

Zaintrygował Cię ten dobry wpis? Pragniesz zobaczyć jego merytoryczne źródło? Zatem chcielibyśmy zasugerować Ci przejrzenie nowej strony.

Wszystko zależy od kondycji osoby, jaka ma w zamiarze wystartować w triathlonie. Jednym wystarczy parę tygodni, dla innych z kolei nawet pół roku nie będzie wystarczające. Nie można określić ścisłych ram czasowych, zatem zawsze lepiej jest zacząć wcześniej, by cieszyć się jak najlepszą kondycją oraz nie mieć problemów z przepłynięciem lub przebiegnięciem dystansu. Pamiętajmy bowiem, iż triathlon to bieganie, pływanie i rower, z tej racji musimy sobie stosownie rozplanować treningi, aby na każdą z tych pojedynczych dyscyplin wystarczyło nam czasu i siły. Najważniejszy jest systematyczny ruch, jaki powoli będzie budować naszą formę oraz powodować, iż z dnia na dzień będzie szło nam naprawdę lepiej.rower treningowy
Author: Grao Castellon
Source: http://www.flickr.com
Istotna jest też regeneracja, która nie pozwoli dopuścić do sytuacji całkowicie wyłączającej nas ze sportu. Przetrenowanie oraz wyczerpanie to stany, jakie mogą wymagać leczenia farmakologicznego, zatem jeżeli tylko czujesz zmęczenie, lepiej zrezygnuj na parę dni z cięższych treningów i zajmij się mniej męczącym organizm sportem.Teraz już wiesz, jakie przygotowania konieczne są do triathlonu - odkryj więcej. Rozpocznij ćwiczenia jak najszybciej, by mieć więcej czasu na zrobienie właściwej kondycji i dzięki temu być w stanie osiągnąć wynik, jakiego się spodziewaliśmy.